Latvijas ievērojamākās vietas

Достопримечательности ЛатвииLatvijas ievērojamākās vietas – tas ir atradums priekš ikkatra tūrista. Latvija tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Eiropas vietām, kur lieliskas atpūtas iespējas piedāvā pati daba. Šeit apvienojas skaistas ainavas un vistīrākas pludmales, lieliskais mikroklimats un ceļotāji godam novērtēs Latvijas ievērojamas vietas, vietējo iedzīvotāju laipnumu un viesmīlību.  Dodoties ceļojumā no Latvijas galvaspilsētas, jebkurā virzienā, Jūs rieraudzīsiet arvien jaunas un jaunas valsts dzīves puses.

Latvijas ievērojamākās vietas:

Rīga

Rīga

Latvijas galvaspilsētu - Rīgu, kas atrodas Daugavas upes krastā, 1201.gadā tika nodibinājuši Livonijas ordeņa bruņinieki. Rīgas pilsēta ir viena no lielākajām rūpniecības un kultūrvēsturiskajiem centriem ar tiešām bagātu vēsturi un kultūru, tas ir īsts arhitektūras piemineklis zem klajām debesīm. To var nosaukt par tautas muzikālās daiļrades centru un dažādu simtu festivālu un gadatirgu laukumu.

Lasīt tālāk
Jūrmala

Jūrmala

Jūrmala – ir kurortpilsēta ar 150 gadu vēsturi, kas ir slavena ar savu dziedinošo klimatu (jūru, priežu mežu un tīru gaisu), ar minerālūdeņiem un ārstnieciskām dūņām, siss augstākminētais atrodas Jūrmalā. Ilgas pastaigas gar krastmalu, peldēšana siltajās jūras ūdeņos, meditācijas - viss tas bez trokšņiem un ārpus ikdienas steigas.

Lasīt tālāk

Latvijas kultūrvēsturiskais sadalījums – Vidzeme, Latvgale, Kurzeme, Latgale.

Zemgales ievērojamākās vietas.

Zemgales ievērojamākās vietas.

Zemgale atrodas Latvijas dienvidu daļā, Daugavas kreisajā krastā, un robežojas ar Lietuvu. Reģiona nosaukums nāk no senām ciltīm – zemgāļiem, kas apdzīvoja šo vietu pirms vācu iekarotāju ienākšanas 13.gs. Atbraucot uz Zemgali, Jms būs lieliska iespēja paceļot pa vēstures takām, sākot 9.gs. caur viduslaikiem pat līdz barokko laikmetam.

Lasīt tālāk
Vidzemes ievērojamākās vietas

Vidzemes ievērojamākās vietas

Vidzeme paliks Jūsu atmiņā ar savām mazajām pilsētām, romantiskiem parkiem, ar reljefa ainavām, smilts iežiem un skaistām upēm. Visskaistākās Vidzemes ainavas atrodas Gaujas Nacionālajā Parkā, it īpaši Līgatnes apvidū. Līgatnes dabas taku parka teritorijā atrodas neliels zoodārzs zem klajām debesīm. Neparastu iespaidu atstāj slepenais bunkuris, kas tika uzcelsts Padomju laikā kodolkara situācijas gadījumam, un kas atrodas Līgatnes rehabilitācijas centra pagrabstāvā.

Lasīt tālāk

Kurzemes ievērojamākās vietas.

Kurzemes ievērojamākās vietas.

Kurzeme – viens no četriem vēsturiskiem reģioniem, kas atrodas Latvijas Riretumu daļā. Vēsturē pazīstama kā “Kuršu zeme”, kas ir seno līvu un kuršu dzīves vieta. 13 gs. šo reģionu okupēja vācu bruņinieki un tas nokļuva Livonijas sastāvā. Sākot ar 1561.gadu kļūst par Kurzemes hercogistes daļu un Piltenes novadu, 1795. — 1917. gados Kurzemes guberņa noklūst Krievijas impērijas sastāvā.
Kurzemes – Latvijas novads, kur atrodas divas lielas ostas pilsētas: Ventspils un Liepāja. Sabilē aug viens no lielākajām vīnogulājiem visā Eiropā. Kuldīga ir slavena ar saviem neatkārtojamiem kārņu jumtiem, ar vienu no platākajiem ūdenskritumiem visa Eiropā - Ventas rumbu, Ventas upi un daudzām citām skaistām vietām. Talsi ir pilsēta uz deviņiem pakalniem, Jaunmoku pils atrodas netālu no Tukuma.

Lasīt tālāk
Latgales ievērojamākās vietas.

Latgales ievērojamākās vietas.

Latgale savu nosaukumu ir ieguvusi no latgaļiem – Baltijas cilts, kas bija apmetusies šājā vēsturiskajā reģionā 2-3.gs. Latgali var nosaukt par unikālās dabas un vēstures un kultūru sajaukuma zemi: šeit dzīvo gan krievi, gan poļ I un ukraiņi. Latgale ir zilo ezeru zeme, makšķernieku paradīze! Šeit, starp Aglonu, Krāslavu un Ezerniekiem atrodas simtiem mazo un lielo ezeru. 25 km attālumā no Rēzeknes, starp pauguriem atrodas viens no lielākajiem ezeriem Latvijā – Rāznas ezers, 45 km attālumā no Rēzeknes atrodas Ežezers, kas ir slavens ar savām saliņām un līčiem. Ļoti ainaviskā ir Daugavas upes ieleja ar stāviem krastiem (līdz 40 m), kas atrodas starp Krāslavu un Daugavpili un dabas parku “Daugavas loki”, kurā Jūs atradīsiet retos augu valsts eksemplārus. Latgale ir katoļticīgo garīgais centrs. Šeit ceļmalās Jūs atradīsiet daudz krucifiksus, kas liecina par Latgales iedzīvotāju dziļu paļāvību uz ticību.

Lasīt tālāk