Izjādes ar zirgiem Rīgas apkaimē

Izjādes ar zirgiem Rīgas apkaimē

Izjādes pa apvidus mežiem un laukiem notiek instruktora vadībā. Instruktors nosaka maršrutu un izjādes tempu atkarībā no izjādes dalībnieku vēlmēm un sagatavotības, orientējoties uz visvājākā izjādes dalībnieka līmeni. Izjādēs var piedalīties jātnieki, kuru jāšanas prasmi instruktors ir atzinis par pietiekošu. Parasti par pietiekošu tiek atzīts, ja jātnieks var droši jāt atvieglotos rikšos un vadīt zirgu. Šādus ierobežojumus esam ieviesuši drošības apsvērumu dēļ, jo apvidus maršruti ietver sevī laukus, pļavas, meža takas, stāvus kāpumus un kraujas, brikšņus un lauku ceļus, upītes, kas jāšķērso un šosejas ar intensīvu auto satiksmi. Apvidus maršruti ir sastādīti vienas un divu stundu izjādēm. Maksimālais izjādes dalībnieku skaits ir desmit. Būsim pateicīgi ja pieteiksiet savu dalību izjādē vienu dienu iepriekš.

Uz pikniku zirga mugurā

Uz pikniku zirga mugurā

Izjādes apvidū ar atpūtu un pusdienām pie ugunskura draugu vai ģimenes lokā tiek rīkotas katru dienu izņemot svētdienas. Lai nonāktu piknika vietā Jūs dodaties divu līdz trīs stundu ilgā izjādē, ņemot vērā ka apmēram puse ceļa tiek veikta rikšos.Tātad Jūsu jāšanas prasmei jābūt atbilstošai. Pārējie piknika dalībnieki, kas nevelas jāt, var doties uz piknika vietu savās automašīnās. Jūsu sagādāto pārtiku un nepieciešamo nometnes aprīkojumu pikinika vietā nogādāsim mēs. Pēc tam kad esat atpūtušies, iestiprinājušies, un citādi labi pavadījuši laiku atkal kāpsim zirgos un pēc divām līdz trim stundām atgriezīsimies stallī. Būsim pateicīgi, ja pieteiksiet pikniku divas - trīs dienas iepriekš.

Šī varētu būt lieliska iespēja kā labi pavadīt savu brīvo laiku.
Конные прогулки в окрестностях Риги

Aizbēdziet no ikdienas rūpēm un izbaudiet lielisku atpūtu zirgu mugurā! Tā ir lieliska iespēja pavadīt laiku kopā ar savu ģimeni, atpūsties pašiem, kā arī iepriecināt savu bērnu. Izjāde ar zirgu ir ļoti veselīgs sporta veids, kas uzlabo stāju un ķermeņa veselību, sniegs pozitīvu garastāvokli, palīdz cīnīties ar stresu un novērš sliktu garastāvokli. Izjādes un pastaigas ar zirgiem tā ir lieliska atpūta aktīviem cilvēkiem, kam patīk atrasties dabā.

Izjādes ar zirgiem un pastaigas – šī ir neticama brīvības izjūta. Šis aktīvais atpūtas un sporta veids kļūst arvien populārāks. Un tas nav pārsteidzoši, jo šī aktivitāte ir ļoti veselīga, aristokrātisms, gan arī lieliska saskarsme ar gudru un labu dzīvnieku. Maršruti, pastaigas un pārgājieni ar zirgiem ir visiem pieejamas aktivitātes, gan pieredzējušiem jātniekiem, gan iesācējiem. Iztēlojieties sevi graciozā zirgā, kas nesteidzīgā gaitā vedīs Jūs pa ēnainām alejām vai taciņām. Paklausīgs čētrkājains draugs jutīs katru Jūsu kustību, atsauksies uz katru pieskārienu un uzmanīgiapies visus nelīdzenumus, lai neiztraucētu jātnieka garastāvokli.

Izjādes pajūgā, ar kamanām

Vizināšana pajūgā vai kamanas ir pakalpojuma veids, kuru Jūs varat izmantot Jums vajadzīgā laikā un vietā. Piemēram tas var būt kāzu svinības, prezentācijas, vai kādi citi sabiedriski pasākumi, kuros Jūs plānojat vizināt savus viesus vai apmeklētājus. Zirgu un pajugu transportēšanas gadījumā par apmaksas lielumu mums naksies vienoties atsevišķi.

Drošības noteikumi

Jāšanas sports un jātnieku tūrisms pieder pie ekstremāliem sporta veidiem, kuros drošības noteikumi izstrādāti balstoties uz pieredzi, kas gūta nelaimes gadījumos, tādēļ jo svarīgāk ir iegaumēt un burtiski izpildīt katru šo noteikumu punktu lai neapdraudētu savu un apkārtējo drošību un neaptumšotu savu atpūtu ar sāpīgiem starpgadījumiem.

 1. Visi instruktora norādījumi un rīkojumi ir izpildāmi obligāti un nekavējoties.
 2. Ejot zirgam klāt, tas noteikti jāuzrunā, lai tas jūs pamana. Ja iztraucēsiet zirgu negaidīti, viņš var sabīties un nodarīt jums pāri, īpaši, ja tam tuvojas no aizmugures.
 3. Pret zirgu jāizturas mierīgi, nosvērti, stingri un prasīgi, bet bez rupjības.
 4. Izvedot vai ievedot zirgu boksā jāpārliecinās, ka durvis ir pietiekami plaši atvērtas. Iestrēgstot durvīs zirgs var savainot gan sevi, gan jūs.
 5. Zirgs jāved pavadā, pašam atrodoties pie zirga pleca. Vedot zirgu pavadā ārā no staļļa vai citās šaurās vietās piemēram durvis, starp kokiem, u.t.t., jāatrodas zirgam priekšā, lai tas jūs nepiespiestu.
 6. Vedot zirgu pavadā, vai jājot vienmēr ievēro distanci starp zirgiem, lai priekšā ejošais zirgs, sperot nevarētu aizsniegt jūsu zirgu, vai jūsu kājas.
 7. Zirgu nedrīkst izlaist no redzes loka, jo, piemēram, sabīstoties tas var jūs savainot.
 8. Kāpt zirgam mugurā, vai iejāt ar to stallī ir ārkārtīgi bīstami un aizliegts, jo var gūt ļoti smagas traumas.
 9. Atrodoties zirgā jābūt ļoti uzmanīgam, jo tas var negaidīti satrūkties vai paklupt, tādēļ ceļiem vienmēr jābūt stingri piespiestiem pie segliem.
 10. Atrodoties zirgā, jūs nedrīkstat no tā baidīties, jums jābūt pārliecinātam par sevi, jo pretējā gadījumā zirgs to jutīs un vai nu sāks nervozēt, vai arī var to izmantot.
 11. Sarežģītās situācijās jādomā nevis par to, ka būs jākrīt, bet gan par to, kā noturēties un «savākt» zirgu.
 12. Ja tomēr gadās krist, necelieties, pagaidiet, lai zirgs aizskrien, tā jūs izvairīsieties no iespējama spēriena ar pakaļkājām.
 13. Jājot vai vedot zirgu pavadā nekad nedrīkst tīt vai siet pavadas ap roku, likt ap kaklu u.t.t. Tas ir ļoti bīstami.
 14. Jājot kāpšļa stīpai jābūt pret kājas mazo pirkstiņu. Tas novērsīs kājas iestrēgšanu kāpslī kritiena gadījumā.
 15. Kāpjot no zirga vispirms jāizņem abas kājas no kāpšļiem.
 16. Pavadām vienmēr jābūt rokā, tās nedrīkst pamest. Vedot zirgu, pavada gals nedrīkst vilkties pa zemi.

Izjādes ar zirgiem mežā, laukā. Lūdzu, ievērojiet sekojošo:

 1. Nejāt tuvu gar koku stumbriem, jo zirgs rēķinās tikai ar saviem gabarītiem. Par jūsu kājām jums jādomā pašam.
 2. Nejāt zem zemu noliektiem kokiem un zariem, jūs varat savainot sev muguru.
 3. Nemēģināt lauzt vai atliekt traucējošu zaru. Ja zars nelūzīs, tas var noraut jūs no zirga, vai arī, palaists vaļā, var trāpīt tam, kas jāj aiz jums.
 4. Neapdzīt priekšā jājošos. Pārējie zirgi var to uztvert vai nu kā sacensību un sākt auļot, vai arī kā savas iekšējās hierarhijas pārkāpšanu un uzbrukt jūsu zirgam. Abos gadījumos sekas ir neprognozējamas.

Drošības noteikumu ievērošana ir obligāta visiem. Ignorējot drošības noteikumu prasības, Jūs apzināti pakļaujat briesmām gan sevi, gan apkārtējos. Drošības noteikumu apzinātas neievērošanas gadījumā instruktoram ir tiesības pārtraukt izjādi.