Golfa klubs “Viesturi”

Golfa klubs “Viesturi”

“Viesturi” - ir vēsturiski pirmais golfa klubs Latvijā. Golfa laukums ar 9 bedrītēm (35 PAR), atrodas Jaunmārupē, netālu no lidostas "Rīga" un Jūrmalas. Golfa klubs lepojas ar gleznainu skatu, kas paver skatu uz blakus esošo priežu mežu. Šeit vienmēr tiek laipni gaidīti ne tikai pieredzējuši sportisti, bet arī iesācēji, kuriem spēles nianses izskaidros profesionālie treneri.

Adrese: Mārupes novads, Latvija
Tālrunis: +371 2 644 4390
E-pasts: golfclub@golfsviesturi.lv

“Ozo Golfa klubs”

“Ozo Golfa klubs”

Tikai 20 minūšu braucienā no Rīgas centra atrodas golfa klubs. Golfa laukums atrodas ainaviskā vietā Ķīšezera krastā. Laukumā atrodas 18 bedrītes (par 72), to kopējais garums sastāda 6400 m. Laukuma teritorijā atrodas 16 mākslīgi rādīti dīķi un 50 smilšu bunkeri. Pieredzējušie treneri veiks apmācību, ir iespējama inventāra noma.

Adrese: Mīlgrāvja iela 16, Rīga
Tālrunis: +371 67394399
E-pasts: ozogolf@apollo.lv

Гольф в ЛатвииGolfs Latvijā

Golfs ir sporta spēle, kurā spēlētāji vai komandas ar īpašām nūjām cenšas iesist bumbiņu bedrītē ar pēc iespējas mazāku sitienu skaitu. Tā ir arī viena no nedaudzajām spēlēm ar bumbas izmantošanu, kurai nav nepieciešams stingri noteikta lieluma spēles laukums. Golfa noteikumos ir rakstīts, ka ”bumbiņa jāizspēlē no sākumlaukuma bedrītē ar vienu vai vairākiem veiksmīgiem vēzieniem, saskaņā ar noteikumiem”.

Spēle ir izplatīta visā pasaulē. Kopējais spēlētāju skaits svārstās no 60 līdz 100 milj. Īpaši populāra šī spēle ir ASV, Japānā, Lielbritānijā, Austrālijā, Jaunzēlandē. Sākot ar 1970.gadu golfa spēle attīstās arī Eiropā (Zviedrija, Dānija, Nīderlande), kā arī Āzijas Dienvid-Austumos.

Latvijā ir daži profesionālu arhitektu rādīti golfa laukumi, ko ir augsti novērtējuši pieredzējušie šī sporta veida cienītāji. Zālāju augsta kvalitāte un augsts servisa līmenis veicināja golfa spēles popularitātes attīstībai.

GALVENIE GOLFA NOTEIKUMI ĪSUMĀ

Pats galvenais — esiet godīgi paši pret sevi! Vai gandarījumu spēj sniegt labs rezultāts, kas nav sasniegts īsti godīgā ceļā?

Galvenie golfa noteikumu principi ir:

  1. spēlē uz tāda laukuma, kāds tas ir;
  2. spēlē bumbiņu tur, kur tā atrodas,
  3. ja viens vai otrs nav iespējams, vadies pēc taisnīguma principa.

Spēles kārtība

Spēles kārtību pirmajā izsitiena vietā nosaka izloze vai vienošanās.
Turpmākajās izsitiena vietās pirmais sit spēlētājs, kurš iepriekšējās bedrītes izspēlē izdarījis vismazāko sitienu skaitu. Pārējo spēlētāju sitienu secību nosaka pēc šā paša principa.
Ja diviem vai vairāk spēlētājiem bijis vienāds sitienu skaits, izspēles kārtība paliek tāda pati, kāda tā bija iepriekšējā izsitiena vietā.
Izdarot nākamos sitienus, līdz pat bumbiņas iesišanai bedrītē, vispirms tiek sista no bedrītes vistālāk esošā bumbiņa, neatkarīgi no tās atrašanās vietas un līdz tam izdarīto sitienu skaita.

GOLFA ETIĶETE

Etiķete golfa laukumā ir tik svarīga, ka tai veltīta Golfa Noteikumu pirmā nodaļa. Neviens golferis, lai cik arī labi viņš prastu sist pa bumbiņu, nav tiesīgs spēlēt laukumā, ja viņš neievēro etiķeti. Etiķetes ievērošana ir svarīga gan tradīciju uzturēšanai, gan spēlētāju un skatītāju drošībai.
Apgūstiet golfa etiķeti iespējami ātri un izskaidrojiet to cilvēkiem (arī skatītājiem), ar kuriem kopā atrodieties laukumā.

Golfa etiķetes pamattēzes:

  1. ievērojiet citu spēlētāju intereses, nekavējiet spēles tempu;
  2. rūpējieties par citu spēlētāju un paša drošību;
  3. rūpējieties par laukumu.

Ievērojiet citu spēlētāju intereses, nekavējiet spēles tempu!Nekustieties, nerunājiet, netrokšņojiet, nestāviet pārāk tuvu, kad cits spēlētājs ieņem stāju vai izdara sitienu.

Centieties turēties iespējami tālu priekšā spēlētājiem, kuri spēlē aiz jums un palaidiet viņus garām, ja kavējat viņus. Atcerieties, ka spēlētājs var aizsist bumbiņu pat 270 metrus un varbūt gaida uz jums, kaut arī jums šķiet, ka viņš ir ļoti tālu. Ja atpaliekat no grupas, kas spēlē pirms jums, esiet gatavi paiet malā un uzaicināt nākamos iet jums garām. Ja reiz esat viņus uzaicinājuši, ļaujiet viņiem jūs apsteigt.
Piemēram, ja esat pazaudējis bumbiņu un redzat, ka to nebūs viegli atrast, uzreiz signalizējiet aiz jums esošajiem spēlētājiem, lai viņi varētu jūs apsteigt. Kad atrodat savu bumbiņu, nemēģiniet uzreiz atkal nonākt viņiem priekšā.

Uz ripināšanas grīna nestaigājiet pa cita spēlētāja potenciālo ripināšanas līniju. Kāpiet tai pāri, ja ejat uzmanīt karogu. Pieturēdami karogu, pārliecinieties, ka to varēs viegli izvilkt no bedrītes uzreiz pēc tam, kad spēlētājs izdarīs sitienu. Stāviet sāņus no bedrītes (nevis aiz tās!) un uzmanieties, lai nemestu ēnu pār bedrīti vai spēles līniju. Kad marķējat bumbiņas vietu uz grīna, lietojiet marķieri vai mazu monētu. Nolieciet marķieri aiz bumbiņas, pirms paceļat to, un nolieciet bumbiņu vietā, pirms paceļat marķieri.

Starp sitieniem pārvietojieties ātri, lai netiktu kavēti citi spēlētāji.

Atstājiet savu somu pie grīna malas tā, lai pēc bedrītes izspēles iespējami ātri varētu doties uz nākamo izsitiena vietu.

Ja domājat, ka bumbiņa varētu būt pazudusi, izsitiet provizorisko bumbiņu saskaņā ar noteikumiem. Tā izvairīsieties no došanās atpakaļ.

Kad jūsu grupa pabeigusi bedrītes izspēli, nekavējoties pametiet grīnu, lai nākamie spēlētāji varētu spēlēt. Rezultātu kartīti aizpildīsiet brīdi vēlāk! Ja Jums pirmajam jāizdara sitiens no nākamās izsitiena vietas, aizpildīsiet karti vēl vēlāk! Dodieties sist iespējami ātri, bet, protams, sitienam sagatavojieties rūpīgi.

Rūpējieties par laukumu

Atlieciet vietā izsistās velēnas.
Ar dakšiņām izlabojiet krītošās bumbiņas izsistos iedobumus uz grīna. Atrodiet savas bumbiņas izsisto iedobumu uzreiz kā esat ieradies uz grīna. Mēģiniet salabot arī caurumus, ko atstājuši iepriekšējie spēlētāji. Ja bumbiņas kritiena pēdas tiek izlabotas uzreiz, zālājs atjaunojas divdesmit minūšu laikā, taču, ja to atstāj neizlabotu vairākas stundas, zāles ataugšana prasīs vismaz vairākas nedēļas.
Nepiedrazojiet laukumu, aizvāciet salauztos bumbiņu paliktņus no izsitienu vietām.
Ejiet pa grīnu tā, lai nesabojātu to ar kurpēm!
Izlabojiet kurpju atstātās pēdas, kad esat beiguši ripināt!
Bunkeros ieejiet no aizmugures puses, izņemot gadījumus, kad bumbiņa atrodas tieši pie tā priekšējās malas.
Pēc sitiena ar grābekli uzkopiet smiltis bunkerā, rūpīgi izlīdzinot visas pēdas, ko atstājuši apavi, bumbiņa, nūja.
Nekad nenovietojiet somu un nūjas uz grīna.