Aktīva atpūtaAktīvā atpūta if fantāziju iemiesojums, mēģinājums izrauties no  ikdienas rutīnas:  pastaigas ar jahtu, pelde pa upi ar laivu, velopastaigas, izjādes ar zirgiem utt. Atšķīrībā no citiem atpūtu veidiem, aktīva atpūta tā galīgi nesaistās tikai ar pasīvu novērošanu.

Pasaule arvien vairāk kļūst līdzīga lielam birojam ar milzīgu vadu tīklu, kas ir piepildīts ar ģeniālām ierīcēm, kas dāvā cilvēkiem komfortu.

Cilvēks arvien vairāk un vairāk attālinās no dabas. Zem termina “džungļi” vizbiežāk tiek pieminēta lielpilsētu civilizācija un daudzi visbiežāk sastop savvaļas dzīvniekus tikai televizora ekrānā. Mūsdienās automatizācija ir skārusi gandrīz visas cilvēka dzīves jomas, līdz ar to tā vietā, lai kļutu aktīvs, cilvēks kļūst arvien pasīvs un slinks. Rezultātā samazināta fiziskā aktivitāte, parādās liekais svars, slimības utt.

Šajā gadījumā daļa iedzīvotāju, kas ir nogurusi no sēdošā un mazkustīga darba, izvēlas aktīvu atpūtu, lai pavadītu laiku, kas būtu veselīgs viņa organismam. Atšķirībā no ekskursiju atpūtas, aktīva atpūta lielākā mērā ietekmē cilvēka fizisko stāvokli, labsajūtu un garastāvokli.

Aktīvā atpūta savā veidā ir izklaide, jaunas pieredzes iegūšana. Aktīva atpūta vistīrākā veidā ir: slēpošana, pastaigas ar jahtu, izjādes ar zirgiem, peintbols, skrituļslidošana.

Nereti, atktīvo atpūtu jauc ar aktīvo tūrismu. Savukārt tūrisms ir sava veida zināšanu ieguves forma. Airēt veselu dienu, lai varētu gūt baudu, vai airēt tik ilgi, kamēr nonāksi līdz kādai ļoti grūti sasniedzamai ievērojamai vietai. Pirmajā gadījumā – tā ir aktīvā atpūta, otrā gadījumā – aktīvais tūrisms.

Izzinoša mērķa klātbūtne – tieši tajā aktīvais tūrisms atšķiras no aktīvās atpūtas.

Pie tam aktīvā atpūta – tā nav obligāti atpūta pie dabas krūts, kā mūsdienu modē esošie akvaparki. Ekskursiju un pludmales programmas var būt piesātinātas ar aktivitātēm. Aktīvā atpūta – tā ir sava veida izklaide un jaunās pieredzes gūšana.

Uzmanību! Plānojiet Jūsu ceļojumu savlaicīgi!

Jo vairāk laika mums būs, lai saplānotu Jūsu laiku, jo vairāk Jūsu ceļojums būs atbilstošs Jūsu sapnim par ideālo atpūtu un jo vairāk pieņemama tā būs arī Jūsu maciņam.